Hopa Devlet Hastanesi
ANASAYFA HAKKIMIZDA POLİKLİNİKLER BİRİMLER HABERLER DUYURULAR İHALELER UYGULAMALAR İLETİŞİM ARA


               Palyatif Bakım Ünitemiz Hizmete Açıldı

Palyatif Bakım Ünitemiz Hizmete Açıldı
 HABERLER  
 05 Temmuz 2017, 22:01  
 İçeriği Word Olarak Kaydet  
 Bu Sayfa 241 Defa Tıklanmıştır.  
   
Hastanemiz bünyesinde kurulan Palyatif Bakım Ünitesi, Artvin Valisi Ömer DOĞANAY' ın katılımıyla hizmete açıldı.

    Hastanemiz bünyesinde kurulan Palyatif Bakım Ünitesi, Artvin Valisi Ömer DOĞANAY’ın katılımıyla hizmete açıldı. Açılışa Hopa Kaymakamı Ferit GÖRÜKMEZ , İl Sağlık Müdürü Abdullah GÜLEÇ, Artvin Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri İrfan AKALIN ve diğer il ve ilçe yöneticileri katıldı.

    Artvin Valisi Ömer DOĞANAY Türkiye’de özellikle son 15 yılda her alanda olduğu gibi sağlık alanında da önemli ve büyük yatırımların hayata geçirilerek vatandaşın yaşam kalitesinin ve refah seviyesinin artırıldığını söyledi.    Palyatif Bakım Birimin açılmasının özellikle yaşlı ve bakıma muhtaç hasta, yakınlarına çok önemli hizmet olarak gördüğünü belirten Vali DOĞANAY, “Birimin girişinde bulunan “Artık Misafirimizsiniz” yazının anlamına uygun sevgi, saygı, şefkat ve kaliteli hizmetin verildiğini bizzat hasta yakınlarından duyduk. Bizde devletin valisi olarak memnun olduğumuzu ve bur birimin ne kadar gerekli olduğunu bir kez daha görmüş olduk. Başta ilçemize ve ilimize bu birim hayırlı ve uğurlu olsun. Bütün hastalarımıza acil şifalar diliyorum. Hasta yakınlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum” dedi.

    Genel Sekreter Opr. Dr. İrfan AKALIN, açılışta yaptığı konuşmasında, Palyatif Bakım Biriminin “Artık Misafirimizsiniz” sloganıyla hastalara hizmet vermeye başladığını söyledi.

    Genel sekreterimiz, 6 yatak kapasitesine sahip olan ünitesinin açılış amacının, son dönem hastaların ağrı ve diğer semptomlarını azaltmak, hasta ve hasta yakınlarına tıbbi, psikolojik, sosyal ve manevi destek vererek acılarını hafifletmek ve önlemek, yaşam kalitesini artırmak için faaliyete geçirildiğini ifade etti. Bu ünite ile hastaların sağlık alanındaki bir eksikliğinin daha giderdiğini söyledi.

    Serviste tedavi gören hasta ve yakınlarını ziyaret eden Vali DOĞANAY, gül takdim ederek, ‘geçmiş olsun’ dileklerinde bulundu.

    Ziyaret sonrasında Palyatif Bakım Ünitesi’nin yapılmasında maddi ve manevi desteği olanlara ayrı ayrı teşekkür etti.
 

Fotoğraf Galerisi İçin Tıklayınız...

Bu haber 241 defa okunmuştur.

HABERLER

Yaşlılar Günü Ziyareti

Yaşlılar Günü Ziyareti Yaşlılar günü etkinlikleri kapsamında Hopa Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Ferit ALABEYOĞLU ve hastane yönetimi...

DÜNYA ASTIM GÜNÜ ÇEŞİTLİ AKTİVİTLERLE KUTLANDI

DÜNYA ASTIM GÜNÜ ÇEŞİTLİ AKTİVİTLERLE KUTLANDI Dünya astım günü münasebetiyle her yıl mayıs ayının ilk haftası çeşitli etkinliklerle astım hastalığına farkındalık...

Bu Site Artvin Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Bilgi Sistemleri İl Koordinatörlüğü Tarafından Dizayn Edilmiştir.
Site Yönetim İşlemi İsmail YİĞİT Tarafından Kontrol Edilmektedir  Web Panel - for design metkanse