Hopa Devlet Hastanesi
ANASAYFA HAKKIMIZDA POLİKLİNİKLER BİRİMLER HABERLER DUYURULAR İHALELER UYGULAMALAR İLETİŞİM ARA


               Diyabet Hasta Okulu

Diyabet Hasta Okulu
 HABERLER  
 06 Nisan 2017, 22:05  
 İçeriği Word Olarak Kaydet  
 Bu Sayfa 168 Defa Tıklanmıştır.  
   
Hopa Devlet Hastanesin de 1 yıl önce başlayan Diyabet Hasta Okulu devam etmektedir.

    Hopa Devlet Hastanesin de 1 yıl önce başlayan Diyabet Hasta Okulu devam etmektedir.Bu ay açılan okulumuzda Evde Sağlık Birimine kayıtlı diyabetli hasta ve hasta yakınlarına bilgilendirme eğitimi yapıldı.Eğitimcilerimiz;Hopa Devlet Hastanesi Dahiliye doktoru Uzm.Dr.Burcu M.ŞİRİN,Diyetisyenimiz;Kübra GÜNEŞ ve Diabet Eğitim Hemşiremiz;Fatma NUMANOĞLU hasta ve yakınlarına Diyabet nedir? Belirtileri nelerdir? Tedavi şekilleri nasıldır? Diyabette beslenme şekli ,tedavi de kullanılan İnsülinin uygulama şekli,yeri,saklanma koşulları,temin edilmesi gibi konularda 3 ders boyunca sohbet ortamında eğitimlerini sundular.

    Hastane Başhekimimiz Uzm.Dr.Ferit ALAYBEYOĞLU Katılımlarından dolayı hasta yakınlarına teşekkür etti bir nebze de olsun vatandaşımızı bilgilendirebiliyorsak ne mutlu bize dedi okulumuzun her ay devam edeceğini bildirdi.Bu okulun Diyabetik hasta ve hasta yakınlarına sunduğu bir sağlık hizmeti olduğu, bu okulun amacının yaşamında zorluklar ile karşılaşan diyabet hastalarına gündelik sorunlarının çözümünde yardımcı olmak ve hastalıkları ile birlikte daha kolay yaşamalarını sağlamak olduğu belirtildi. Yapılan açıklamada, sadece eğitim yoluyla diabet hastalığının birçok komplikasyonunu önlemenin mümkün olduğu ve okulda, benzer problemleri olan hastaların tanışmasını ve dayanışmasını da hedeflendiği kaydedildi. Hastalar arasında kurulacak dostlukları ve paylaşımları desteklemenin de hasta okulunun amaçları arasında olduğu belirtilerek şöyle denildi: "Diabet Okulu’nda hastaların gündelik yaşamlarında karşılaştıkları sorunların yeme, içme, sosyal yaşantı, gezme, iş yaşantısı, özel yaşantı ve benzeri sorunların pratik çözümleri anlatılmaktadır. Eğitimlerimiz ücretsiz olup ,Eğitim esnasında ikramlarımız da olmaktadır.Her eğitim sonunda katılımcılara "Diyabet Okulu Diploması" verilmektedir.Hastalık ile birlikte yaşamanın öğretildiği bu okulda hastalar, alacakları yanıtlar ile daha bilinçli ve kolay yaşayabileceklerdir. Tüm Diyabetli hasta ve yakınlarını bu eğitimlere katılmalarını bekliyoruz."diyerek ; katılan hasta ve yakınlarına ‘’DİYABET OKULU DİPLOMALARINI’’ takdim etti.Ayrıca Eğitimcilerimize de katkılarından dolayı teşekkür etti.
 

Bu haber 168 defa okunmuştur.

HABERLER

Yaşlılar Günü Ziyareti

Yaşlılar Günü Ziyareti Yaşlılar günü etkinlikleri kapsamında Hopa Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Ferit ALABEYOĞLU ve hastane yönetimi...

Palyatif Bakım Ünitemiz Hizmete Açıldı

Palyatif Bakım Ünitemiz Hizmete Açıldı Hastanemiz bünyesinde kurulan Palyatif Bakım Ünitesi, Artvin Valisi Ömer DOĞANAY' ın katılımıyla hizmete açı...

Bu Site Artvin Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Bilgi Sistemleri İl Koordinatörlüğü Tarafından Dizayn Edilmiştir.
Site Yönetim İşlemi İsmail YİĞİT Tarafından Kontrol Edilmektedir  Web Panel - for design metkanse